Mama!

Tak jednoducho znejúce slovo, ktoré však  ovláda už malé dieťa. Netreba vysvetľovať  prečo je to tak, mamy sú totiž ako dobré víly z rozprávok. Mama je tá bytosť, ktorej lásku sme pocítili ako prvú...

Toto sú krásne slová z príhovoru  ktorý nám  predniesla  Natália Dinušová po odznení slovenskej  hymny a privítaní predsedu MO MS  v Galante pána Ľubomíra Kmeťa. Deň matiek sme si pripomenuli v piatok, 17.5.2024 malou oslavou u nás, v Dome Matice  Slovenskej.

V krásnom kultúrnom programe nám spríjemnili popoludnie piesňou O mame sestričky Emka a Pavlínka Lehotské.  S krátkym pásmom pesničiek a básničiek vystúpila aj Alessia Kántorová. Neplánované, ale o to milšie bolo spontánne vystúpenie Adamka Recmana, ktorý nám zaspieval pesničku Horela lipka, horela.

Po nich vystúpila spevácka skupina Švermovanka z klubu dôchodcov na Švermovej ulici s harmonikovým doprovodom  pána Ľubomíra Kmeťa. Zaspievali piesne  o mame, o láske, ružičke, Aničke a veľa iných krásnych piesní ktoré sme si zaspievali spolu s nimi.

Všetky mamičky, babičky a ženičky dostali malý darček - ružičku a pero. Všetci spolu sme si pochutili na sladkých koláčikoch od rodiny Kováčovej, k tomu sme mali chutnú mätovú limonádu. 

Akcia prebehla ku spokojnosti všetkých zúčastnených. 

A tu sú ešte fotky z akcie.